Czy warto prowadzić sklep na Allegro?

Czy da się utrzymać z prowadzenia sklepu na Allegro?

 Allegro to zdecydowanie największy polski serwis aukcyjny, który zdobył monopol na naszym krajowym rynku. Dzięki temu mogą oni dyktować ceny oraz wprowadzań nowe rozwiązania nie zwracają zbytnio uwagę na konkurencje. Wiem nie od dziś, że monopolizacja rynku sprawia, że staję się on mało atrakcyjny dla kupujących, ponieważ jedna firma ma dowolność w ustalaniu cen swoich produktów i oczywistym faktem jest to, że te produkty będą w możliwie jak największych cenach aby wygenerować jak największe dochody dla spółki.

Mając tyle negatywnych informacji na ten temat wielu z nas trudno będzie spojrzeć jasno na sprawę handlu na Allegro. Jednak wszystkie nie jest takie czarne jak mogłoby nam się wydawać. Jak zwykle wiele bowiem zależy od nas i od tego jak potrafimy przystosować się do rynku oraz panujących na nim zasadach. Wcale nie mam tu na myśli mafijnych porachunków rodem z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Co oferujesz swoim klientom?

 Jest to jedno z najważniejszych pytań, które powinna postawić sobie każda osoba myśląca o tym aby rozpocząć swoją działalność na portalu aukcyjnym Allegro. Nie ukrywajmy, że konkurencja na każdej płaszczyźnie jest bardzo duża. Dlatego też musimy stworzyć ofertę, która będzie w stanie przyciągnąć klienta. Możemy zrobić to za pomocą: atrakcyjnej ceny, dobrego marketingu czy też produkcie na wysokim poziomie. Jest to oczywiście wierzchołek góry lodowej gdy chcemy dowiedzieć się podstaw tego jak funkcjonuje branża sprzedażowa. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam na stronę poniżej.

Advertisements