Rower na poważne wyzwania

Tak zwane górale były bardzo modne kilkanaście lat temu. W wielu polskich domach zajęły miejsce trochę przestarzałych składaków, stanowiły synonim nowoczesności, solidności i były obiektem marzeń dzieci oraz dorosłych. Z biegiem lat Polacy przekonali się jednak, że rowery górskie wcale nie muszą być dobrym rozwiązaniem na co dzień. Przede wszystkim należą do cięższych jednośladów i rozwiązań niepraktycznych podczas poruszania się po mieście i międzymiastowych drogach asfaltowych. Dzisiaj takie rowery należą do rzadkości, a kupują je przede wszystkim ci, którzy lubią jeździć po trudnym terenie. Las, polna ścieżka pełna kolein, a także górskie zbocza. Oto warunki, w których góral sprawdzi się najlepiej.

Amortyzacja o wielkim znaczeniu

Rowery górskie są nieodzownym towarzyszem osób systematycznie wyjeżdżających w góry lub mieszkających w regionach o znacznych różnicach wysokości. Tam jakość dróg często pozostawia wiele do życzenia, a pokonując kolejne dziury i przeszkody, docenia się nowoczesną amortyzację. Dzięki niej nierówna nawierzchnia nie jest tak odczuwalna, a rowerzysta może względnie spokojnie pokonywać kolejne kilometry. Poruszanie się w górach bez wspomagania w postaci przerzutek byłoby naprawdę trudne. Nowoczesne rowery górskie produkuje się ze względnie lekkich materiałów, co jednak nie odbywa się kosztem ich stabilności.

Grube opony z dobrym bieżnikiem

Wystarczy raz pojechać w góry, aby przekonać się, że pogoda bywa tam naprawdę różna. Jeżeli chce się być przygotowanym, warto postawić na rowery górskie. Ich opony są grubsze niż w kolarzówkach czy rowerach miejskich, co przekłada się na większą stabilność nawet w bardzo trudnym terenie. Poza tym odpowiednio zaprojektowany bieżnik zwiększa przyczepność do podłoża, ułatwia hamowanie i podjazdy pod nawet strome zbocza. Każdy z tych elementów ma znaczenie o czym przekonuje się każdy miłośnik rowerowej jazdy po bezdrożach. Wówczas dobry, solidny i godny zaufania sprzęt okazuje się na wagę złota. Zwiększa bezpieczeństwo i podnosi satysfakcję z jazdy.

Zobacz: https://rower.com.pl/rowery-gorskie-mtb-841

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s